Omluva zničeným firmám - dobrý začátek, ale je třeba finanční odškodnění

Datum: 20.9.2017

Ministr Pilný se omluvil firmám, které svým nezákonným postupem úředníci zlikvidovali. Omluva je určitě důležitá a vpořádku, ale zdaleka to nestačí. Je potřeba si uvědomit, co to jsou ty "zničené firmy". To nejsou obří korporace bez tváře. Jsou to zejména lidé, ti kteří tyto firmy založili a léta budovali, a úředníci z berňáků jim zničili jejich celoživotní úsilí. Jedna z těch "firem" je mladá žena, která na mateřské rozjela vlastní byznys. Teď je ekonomicky mrtvá. Úřednické chyby totiž spustily celou lavinu. Tím, že ji zcela odřízli od peněz ji uvrhli do totální platební neschopnosti. Celá její rodina tak přišla o všechno - ano, i o vlastní bydlení, a naopak jí vznikly nové dluhy. Kdo je zaplatí? Kdo nahradí rodině škodu, která jí vznikla? Kdo odškodní způsobené utrpení?

Zůsobí-li škodu úředník, odpovědnost za ni nese stát a lze se jí domáhat postupem podle zákona č. 82/1998 Sb., - zákon o odpovědnosti za škodu způsobenou při výkonu veřejné moci rozhodnutím nebo nesprávným úředním postupem. Okškodnění je možné i pro průtahy v řízení.

Byli jste poškozeni špatným rozhodnutím úřadů? Nebo se řízení ve Vaší věci neúměrně vleče? Kontaktujte naše právníky na telefonním čísle  731 624 277 a domluvte si nezávaznou schůzku k posouzení Vaší situace.

 

Zavoláme Vám

Zadejte Vaše telefonní číslo a my se Vám obratem ozveme.

Kontaktní údaje

Advokátní kancelář

Luštík & Luštíková

Střelecká 574/13, 500 02 Hradec Králové

 +420 774 130 081, +420 731 624 277
recepce@hkadvokati.cz

 

 

 

© 2015, HK-Advokati.cz
Webové stránky vytvořilo www.eStudio.czWebdesign & SEO | Postaveno na Reflex CMS